Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
YÖK ATLAS
Mimarlık
Mimarlık (Burslu)
Mimarlık (% 50 İndirim)
Mimarlık (% 25 İndirim)
İç Mimarlık
İç Mimarlık (Burslu)
İç Mimarlık (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | İÇİNDEKİ MİMARI ÇIKAR FİKİR YARIŞMASI
Haber - Etkinlik Arşivi
İÇİNDEKİ MİMARI ÇIKAR FİKİR YARIŞMASI

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, mimarlık ve tasarım alanında farkındalık yaratmak ve öğrenimine bu alanda devam etmek isteyen öğrencilere destek olmak amacıyla İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması düzenliyor. İstanbul’da öğrenim gören lise son sınıf öğrencilerine açık olan yarışma, katılımcılardan doğayla uyumlu ve salgın ile oluşan yeni ev ihtiyaçlarına cevap arayan “Doğa Evi” tasarımları bekliyor. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde burslu öğrenim görme hakkı kazanacak.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin İstanbul’daki lise son sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlediği İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması, “ev” kavramını “doğa” içerisinde yeniden düşünmeye davet eden “Doğa Evi” temasıyla gerçekleşecek. Yarışma öğrencilerden; insanın doğa ve ev ile ilgili bağlantılarının yeniden düzenleneceği, doğayla uyumlu ama ona zarar vermeyen, salgın ile birlikte oluşan yeni “ev” ihtiyaçlarına da cevap arayan bir tasarım bekliyor.

 

İlk üç dereceye burslu okuma imkânı

İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması’nda ilk üçe girenler, 2021 YKS sonucuna göre Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinden birine yerleşmeleri halinde farklı oranlarda burslu eğitim görme imkânına sahip olacak. Burslar, öğrencilerin 2021 YKS sonuçlarına göre eğitim ücretinden belirtilen oranda indirim şeklinde uygulanacak ve bursun devamı konusunda Üniversitenin Burs Yönergesine uyulacak. 

 

Son başvuru tarihi: 18 Haziran 2021

Öğrenciler yarışmaya; maket, dijital model ve eskiz olmak üzere üç farklı teknikte hazırladıkları tasarımlarıyla katılabilecek. Bir yarışmacı en fazla üç tasarımla başvuruda bulunabilecek. Tasarımlar yaratıcılık ve özgünlük, senaryo ve kurgu, ifade becerisi kriterlerine göre değerlendirilecek. 

Katılımcılar tasarımlarını icindekimimaricikar.fsm.edu.tr web sitesi üzerinden teslim edecek. Çevrimiçi ortamda düzenlenecek yarışmanın son başvuru tarihi ise 18 Haziran 2021 olarak belirlendi. 9 Temmuz 2021’de ilan edilecek sonuçların ardından tüm tasarımlar dijital katalog olarak yayınlanacak. Dijital sergi açılışı ve ödül töreni ise 28 Temmuz 2021’de düzenlenecek.

 

Ödüller:

Birincilik Ödülü

- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %100 Eğitim Bursu

- Dizüstü Bilgisayar 

İkincilik Ödülü

- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %50 Eğitim Bursu

- Tablet

Üçüncülük Ödülü

- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %25 Eğitim Bursu

- Çizim Tableti

 

Detaylar ve başvuru için iletişim adresi: icindekimimaricikar.fsm.edu.tr  • http://mtf.fsm.edu.tr/resimler/upload/FSMVU-MTF-YARISMA-POSTER-22021-05-28-03-20-12pm.png

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi